Konkurs "Mistrz Matematyki SP1"

Konkursy matematyczne odgrywają bardzo ważną rolę w popularyzacji matematyki. 10 marca 2017 roku w naszej szkole odbył się konkurs matematyczny dla klas czwartych, piątych i szóstych „Mistrz Matematyki SP 1”. Wzięło w nim udział 25 uczniów z klas 4-6. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań matematycznych, dostarczanie dzieciom możliwości wykazania się swoimi wiadomościami i umiejętnościami matematycznymi, rozbudzanie logicznego myślenia, dostarczanie radosnych przeżyć i zadowolenia z sukcesu, zachęcanie uczniów do poznawania zasad zdrowej rywalizacji oraz doskonalenie umiejętności stosowania wiedzy w zadaniach praktycznych. Wyniki konkursu wykazały, iż poziom umiejętności matematycznych uczniów jest zróżnicowany. Jury po sprawdzeniu poprawności wykonanych zadań wyłoniło laureatów.
Klasa 4  -
I miejsce i tytuł „Mistrz Matematyki SP1 klas 4” - Hanna Zwierz 4b
II miejsce Julia Kucharczyk 4a

Klasa 5  -
I miejsce i tytuł „Mistrz Matematyki SP1 klas 5” - Julia Bzymek 5b
 II miejsce Malwina Szmiłyk 5a

Klasa 6 –
 I miejsce i tytuł „Mistrz Matematyki SP1 klas  6” - Krzysztof Domański 6a
II miejsce Bartłomiej Robaczkiewicz 6b.

Wyróżnieni uczniowie będą reprezentować naszą szkołę w VIII Konkursie o tytuł Mistrza Matematyki Starachowic w SP 10. Gratulujemy sukcesu wszystkim wyróżnionym.