Konkurs Ekologiczno-Przyrodniczy

Dzień Ziemi to coroczne wydarzenie obchodzone 22 kwietnia w celu promowania ochrony środowiska, rozszerzania świadomości ekologicznej i życia w zgodzie z naturą. Na co dzień niestety często zapominamy, jak ważna jest dla nas Ziemia, nasza planeta, nasz dom, o który trzeba dbać, by nie uległ zniszczeniu. W naszej szkole zorganizowany został z tej okazji Konkurs Ekologiczno–Przyrodniczy, w dwóch językach: angielskim i polskim. Dwuosobowe drużyny z klas IV – VI rozwiązywały testy sprawdzające wiedzę z zakresu ochrony środowiska. Uczniowie wykonywali również plakaty promujące postawy proekologiczne. W czasie długiej przerwy wszyscy chętni rozwiązywali zagadki przyrodnicze, mogli się też wykazać znajomością słownictwa w języku angielskim, dotyczącego środowiska naturalnego.
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło dnia 28 kwietnia.
I miejsce zajęła drużyna z klasy VIa w składzie: Julia Hrapkowicz i Michał Rokita,
II miejsce przypadło w udziale drużynie z klasy VIb reprezentowanej przez Nikolę Kiepas i Filipa Nowaka, a III miejsce zajęła drużyna z klasy IVB w składzie: Martyna Jakubowska i Wiktoria Cygan. Wszystkim drużynom gratulujemy wiedzy i wierzymy, że wiedza ta przełoży się na konkretne działania zmierzające w kierunku ochrony środowiska.