Kolęda Nova 2011

Koncert zatytułowany "Kolęda Nova 2011” odbył się w ramach dorocznego finału Ogólnopolskiego Programu Rozwoju Chórów Szkolnych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Śpiewająca Polska”. Wzięło w nim udział 163 chórzystów z terenu południowej Polski, w tym trzydziestoosobowa grupa ze Starachowic. W jej skład wchodzili: chórzystki Dziewczęcego Chóru Kameralnego „Portamento”, przedstawiciele naszego chóru szkolnego oraz chóru Gimnazjum Publicznego z Wąchocka.
W koncercie bożonarodzeniowym wystąpili też: Orkiestra Kameralna Miasta Tychy pod dyrekcją Marka Mosia, Zespół Śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia, Bester Quartet, Motion Trio oraz wokaliści: Anna Czartoryska, Franciszek Pilis, Dorota Miśkiewicz, L.U.C., Agata Zubel, Michał Sławecki i Małgorzata Kożuchowska.
Uczestnicy koncertu stawili się w Krakowie na próbie 19 grudnia. Próbowano najpierw w Nowohuckim Centrum Kultury, potem w Bazylice Mariackiej. Koncert odbył się  20 grudnia o godzinie 21. Na koncert składało się trzynaście utworów. Chórzyści z Programu „Śpiewająca Polska” pod dyrekcją Marka Mosia zaśpiewali dwie kolędy: pierwszą w programie "Wśród nocnej ciszy” z wokalistka Anną Czartoryską i ostatnią, finałową – "Cichą noc” z Małgorzatą Kożuchowską.
Naszą szkołę reprezentowali: Weronika Pastuszka /VIa/, Natalia Ziółkowska /VIa/, Izabela Skrzątek /VIb/, Anna Dziułka /Vb/, Jakub Herman /Vb/, Paulina Herman /IVa/. Uczniowie pracowali wytrwale pod kierunkiem pani Barbary Wrzosowskiej.