Klasa Va adoptowała koalę

Jak wszyscy wiemy, w ostatnim czasie Australia była pustoszona przez pożary. Jest to ogromny dramat nie tylko ludzi tam żyjących, znacząco ucierpiała też flora i fauna. Klasa 5a postanowiła nie być obojętna na tę tragedię i zdecydowała przeznaczyć część dochodu z kiermaszu bożonarodzeniowego i fotobudki na szczytny cel - wirtualną adopcję misia koala, który został uratowany z pożaru. Podczas lekcji wychowawczej uczniowie wspólnie zdecydowali, że wesprą podopieczną szpitala dla misiów koala w Port Macquarie, o imieniu Anwen. Koala ma osmolone 90% ciała i poparzone łapki, więc potrzeba funduszy na jej leczenie i rehabilitację. W podziękowaniu klasa otrzymała oficjalny certyfikat poświadczający adopcję.
Altruistyczna postawa uczniów z 5a zasługuje na wielkie brawa i jest godna naśladowania, do czego zachęcają młodzi wirtualni opiekunowie z naszej szkoły. Pamiętajcie, że nie ważne, ile posiadamy tylko to, ile dajemy innym i jak się z nimi dzielimy!