Kinowy Dzień Chłopaka

W dniu 28 09.2017, z okazji Dnia Chłopaka, klasy IV-VII wybrały się do kina Helios na film pt. „Tarapaty”. Do kina pojechaliśmy dwoma autokarami, przed seansem zakupiliśmy sobie różne przekąski i o godz.9:00 rozpoczął się film. "Tarapaty" to film przygodowy, detektywistyczny, atrakcyjny nie tylko dla dzieci, ale i dla rodziców. Główni bohaterowie Tarapatów to Julka, Olek i pies Pulpet. Julia ma 12 lat i chodzi do szkoły z internatem i jeszcze nigdy z nikim się naprawdę nie zaprzyjaźniła. Dziewczynka ma w wakacje wyjechać do rodziców mieszkających w Kanadzie, jednak trafia do ciotki w Warszawie. W tej samej kamienicy mieszka Olek i jego nieodłączny towarzysz – pies Pulpet. Dzieciom wpada w ręce plan prowadzący do skarbu, jednak na drodze do rozwiązania zagadki staje złodziejska szajka, niania i podejrzany pożeracz cukierków. Nikt nie jest tym za kogo się podaje, a wyścig z czasem trwa. Żeby wyjść cało z tej historii, Julka musi pokonać nieufność i odważyć się na przyjaźń.
Film bardzo się wszystkim podobał, było w nim pełno przygód, niespodziewanych zwrotów akcji oraz bardzo dobra obsada aktorska.

Martyna Jakubowska,
Wiktoria Cygan, klasa Vb