Jasełka

18 grudnia 2014 roku młodzież klas piątych wystawiła w szkole, pod kierunkiem księdza Grzegorza Biniędy, jasełka. O godz. 12.00 widzami były dzieci klas 0 - III, o godz. 13.00 uczniowie klas IV - VI. Nad oprawą muzyczną jasełek czuwała Pani Barbara Wrzosowska wraz z chórem szkolnym. Bezpośrednio po jasełkach wystąpiły dzieci klas młodszych śpiewając  kolędy i pastorałki. Inspiracją do scenariusza jasełek stała się coraz bardziej powszechna komercjalizacja Świąt Bożego Narodzenia. Wyrazem tego były słowa jednego z bohaterów jasełek: "święta, święta .... słabo mi się robi jak na to wszystko patrzę. Komercja jak dzik. Nikt tu nie szuka czegoś głębszego, tylko kasa, prezenty, wypasione żarcie." Prezentując to bożonarodzeniowe przedstawienie chcieliśmy zwrócić uwagę uczniów i ich rodzin na potrzebę głębszego przeżywania tych świąt. Przesłanie wyraziła Maryja w słowach: "Dzisiaj ludzie najbardziej ubodzy, to nie ci, którzy nie mają pieniędzy, ale ci, którzy nie mają prawdziwego życia". Ufamy, że możliwość obejrzenia tych jasełek pomogła widzom zastanowić się nad głębszym przeżywaniem świąt Bożego Narodzenia.