JASEŁKA

Święta Bożego Narodzenia są najpiękniejszymi ze wszystkich świąt w roku. Pozwalają nam bowiem odczuć szczególnie mocno jak ważna jest rodzina i jak wiele zawdzięczamy naszym najbliższym.Jest to czas miłości, czas zapominania wszystkich smutków i czas wybaczania. Aby podkreślić wyjątkowy charakter zbliżających się świąt, uczniowie naszej szkoły tradycyjnie wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe. W tym roku przedstawienie z pomocą katechetów ks. Łukasza Baranowskiego i p. katechetki Katarzyny Kowalik przygotowali głównie uczniowie klas szóstych i kilku uczniów klas siódmych.
19 grudnia 2019r. w sali gimnastycznej zebrali się: pani dyrektor Jadwiga Kicińska, pani wicedyrektor Magdalena Lach-Zwierz, ks. proboszcz Andrzej Głogowski, zaproszeni goście, nauczyciele, uczniowie i ich rodzice.
Piękna scenografia i wspaniałe stroje wprawiły zgromadzoną publiczność w świąteczny wyjątkowy nastrój.
Motywem przewodnim jasełek były słowa kolędy „Nie było miejsca dla Ciebie”. Słowa te doskonale oddawały charakter przedstawienia. Tak jak nie było miejsca dla Jezusa, nie ma też miejsca dla wielu ludzi, dzieci, dorosłych, którzy są inni, nie zgadzają się z istniejącą rzeczywistością. I choć Ziemia jest taka duża, okazuje się, że jednak nie dla wszystkich jest na niej miejsce.
Na szczęście Boże Narodzenie to czas magii, przebaczenia i spojrzenia na siebie w inny sposób. Obecnie, tak samo jak 2000 tysiące lat temu, Jezus puka do naszych drzwi i szuka schronienia w naszych sercach. Przedstawienie pokazało, że Jezus znalazł schronienie w serduszkach kilkorga „zabłąkanych” dzieciaków współczesnego świata.
Uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku….
Pięknie zaśpiewane pastorałki i kolędy uświadomiły wszystkim, że Święta są już bardzo blisko. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, nauczycieli jak i zaproszonych gości.
Niech przesłanie tych wyjątkowych Jasełek, że „otwartość na innych, zwykły uśmiech i gest, podanie ręki drugiemu człowiekowi, powoduje przemianę w innych i w nas samych, bo zawsze wtedy jest Boże Narodzenie”, pozostanie zapamiętane.