"Gwiazda nad naszym domem już świeci srebrzystym welonem
śnieg po polach obrusy kładzie i mróz firanki zawiesza białe
a ONI idą z okruchem NIEBA, by SŁOWO znowu stało się CIAŁEM?...."

22 grudnia uczniowie klas szóstych przedstawili program artystyczny z okazji Świąt Bożego Narodzenia pt. "Gwiazda betlejemska".  Była to opowieść o czekaniu na przyjście Pana, czekaniu na spełnienie, jakie dokonuje się wraz z narodzinami Syna Bożego... Jedynego Światła,Jedynej Prawdy, Pokoju i Miłości. Świąteczne spotkanie, pełne zadumy i refleksji nad tajemnicą Bożego Narodzenia, przygotowane zostało przez panie: Annę Wiśnios, Barbarę Wrzosowską oraz wicedyrektor Jadwigę Kicińską. Po części artystycznej przedstawicielka samorządu szkolnego Diana Nowak przekazała życzenia świąteczne wszystkim zaproszonym gościom oraz pracownikom i uczniom szkoły. W dalszej części spotkania wysłuchaliśmy świątecznych, dobrych słów od pana dyrektora Jana Kuciapskiego oraz przewodniczącego Rady Rodziców pana Wojciecha Cieciory. Spotkanie zakończyło się wspólnym śpiewaniem kolęd pod kierunkiem pedagoga Wojciecha Pociechy.

Niech ta gwiazda Betlejemska,
która świeci nam o zmroku
doprowadzi was do szczęścia
w nadchodzącym Nowym Roku