Internetowy teatr

W maju i czerwcu uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w nowatorskim projekcie Telewizji Polskiej  pt. „Internetowy teatr dla szkół”. Jego  ideą jest tworzenie jak najszerszego dostępu do wydarzeń kulturalnych na wysokim poziomie. Dzięki transmisji na żywo za pomocą Internetu uczniowie obejrzeli ciekawe spektakle teatralne. 21 maja klasy czwarte i piąte oglądały inscenizację  pt. „Królowa Śniegu” na motywach baśni H. CH. Andersena wystawioną przez Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu, zaś 5 czerwca klasy piąte i szóste - spektakl muzyczny pt. „Przygody Arka Noego” wystawiony przez Teatr Ludowy w Krakowie. Twórcy przedstawień przenieśli widzów w baśniowe krainy, wykorzystując nowoczesne efekty specjalne oraz taniec i śpiew.
Pomysłodawczyniami tego przedsięwzięcia były polonistki: Klaudia Smyk i Ewa  Maj- Czerwińska.