Integracja z przedszkolakami

Karnawał to okres zimowych zabaw i balów. Rozpoczyna się 6 stycznia, a kończy we wtorek przed Środą Popielcową. 12 lutego, w ostatnim dniu Karnawału, odbyło się w naszej szkole spotkanie integracyjne zorganizowane dla dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 6. Uczniowie klas 0 przygotowali dla miłych gości wiele atrakcji. Spotkanie rozpoczęło się od wspólnych gier i zabaw połączonych z warsztatami plastycznymi, podczas których dzieci samodzielnie ozdabiały karnawałowe maski. Przebrane w wielobarwne maski udały się na wspólne tańce w rytmie skocznej muzyki. Następnie zwiedziły klasy, w których uczą się starsi koledzy i koleżanki. Mogły również sprawdzić swoje umiejętności ruchowe w pokonywaniu toru przeszkód. Po tylu atrakcjach z apetytem zjadły słodki poczęstunek. Na koniec spotkania otrzymały „karnawałowe malowanki”.
Spotkanie było wspaniałą okazją do wzajemnego poznania się i do wspólnej zabawy.

Do zobaczenia 1 września. Szkoła czeka na Was!