Inne lekcje, czyli spotkania bez barier

Klasa 7a wraz z wychowawczynią Ewą   Maj-Czerwińską oraz wicedyrektor Magdaleną Lach –Zwierz wzięły udział w niezwykłym projekcie przygotowanym dla starachowickich szkół przez Fundację „Nasze Zdrowie”. Projekt jest częścią kampanii edukacyjnej „Inne lekcje, czyli spotkania bez barier”, mającej na celu poznanie problemów osób niepełnosprawnych, przybliżenie ich świata i pokazanie, że są wspaniałymi ludźmi, z którymi warto się zaprzyjaźnić i od których wiele można się nauczyć.
24 stycznia w lekcjach z klasą 7a brała udział jedna z podopiecznych Fundacji – Karolina Kubik, która od urodzenia jest osobą niewidomą. Podzieliła się z uczniami swoimi wspomnieniami ze szkół dla osób niewidomych, objaśniła zasady posługiwania się alfabetem Braille’a, opowiedział o swoich zainteresowaniach literackich oraz zaprezentowała kilka swoich wierszy. Uczniowie wzięli również udział w warsztatach artystycznych poprowadzonych przez panią Agnieszkę Polak – arteterapeutkę, ale również prezesa Fundacji „Nasze Zdrowie”.