Inauguracja roku szkolnego

1 września,  w pięknie odnowionej sali gimnastycznej, powitaliśmy rok szkolny 2015/216. Na uroczystość przybyli szacowni goście: Jerzy Miśkiewicz, zastępca Prezydenta  Miasta ds. Społecznych wraz rzecznikiem  prasowym  magistratu Iwoną Ogrodowską, Marian Macias, właściciel firmy „Adma“, która przeprowadziła remont szkoły, pan Wojciech Cieciora, wieloletni Przewodniczący Rady Rodziców. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły, odśpiewania hymnu państwowego oraz hymnu szkolnego. Dyrektor Jan Kuciapski powitał serdeczne wszystkich zgromadzonych i złożył podziękowania w imieniu całej społeczności szkolnej za wszelkie działania, które sprawiły, że szkoła wygląda obecnie niezwykle pięknie. Pan Marian Macias podarował szkole komplet piłek i zaapelował do uczniów, aby dbali o szkołę. W dalszej krótkiej przemowie dyrektor Jan Kuciapski wyraził nadzieję, że rozpoczynający się rok szkolny będzie owocny i przyniesie satysfakcję nauczającym i nauczanym. Szkoła bowiem to nie tylko trudne klasówki i prace domowe. Tu niemal każdy może odkryć swoją pasję, znaleźć taki przedmiot, który nie będzie dla niego przykrym obowiązkiem, ale stanie się czymś fascynującym.