III Miejski Konkurs Języka Angielskiego

19 marca 2011 troje uczniów  z klasy VI b: Julia Smyk, Grzegorz Kasperkiewcz i Piotr Wiśniewski wzięło udział w III Miejskim Konkursie Języka Angielskiego dla szkół podstawowych. Organizatorem konkursu była Społeczna Szkoła Podstawowa i Społeczne Gimnazjum STO w Starachowicach. Zmagania konkursowe składały się z dwóch etapów: indywidualnego i zespołowego.  W etapie indywidualnym uczniowie rozwiązywali test sprawdzający znajomość:  gramatyki, słownictwa oraz wiedzy z zakresu geografii Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. W drugim etapie reprezentacje  szkół rozwiązywały kalambury językowe oraz prezentowały scenki , zgodnie z wylosowanym tematem. Reprezentacja  naszej szkoły zajęła trzecie miejsce.  Jury było zachwycone spontanicznością i brakiem tremy naszych uczniów.  Opiekunem i zarazem ich nauczycielem angielskiego była pani Małgorzata Pater.