I Międzyszkolna Gala Talentów

Dnia 26 marca w naszej szkole odbyła się  I  Międzyszkolna Gala Talentów „Ja po prostu mam Talent” pod honorowym patronatem prezydenta miasta Marka Materka. Filmik z tego wydarzenia można obejrzeć, klikając na https://www.youtube.com/watch?v=L8GzoTggV6k W 2014 roku za podejmowanie  systemowych  działań  na rzecz ucznia zdolnego szkoła uzyskała tytuł "Szkoły Odkrywców Talentów". Wiedząc jak ważne jest odkrywanie, wspieranie zainteresowań oraz uzdolnień uczniów stworzony został Zespół do Spraw Wspierania Uzdolnień i Talentów Uczniów, który zorganizował I Międzyszkolną Galę Talentów. Celem jej było   promowanie i odkrywanie młodych talentów, rozwijanie kreatywności uczestników, popularyzacja działań artystycznych oraz rozwijanie współpracy między szkołami. Uczestnicy konkursu na scenie prezentowali swoje umiejętności w siedmiu  kategoriach: talent wokalny, prezentacja swojej twórczości plastycznej, prezentacja twórczości własnej, talent muzyczny, talent taneczny, talent fotograficzny oraz talent recytatorski. W rywalizacji wzięło udział 40 reprezentantów z 6 starachowickich placówek: nr 1, 2, 6, 9, 11 i 13, których przywitał dyrektor szkoły pan Jan Kuciapski. Prezydent miasta Marek Materek zaszczycił swoją obecnością Galę, wspólnie z panią Małgorzatą Zatorską. Nad profesjonalną oceną czuwało Jury w składzie: wicedyrektor  Jadwiga Kicińska, Monika Szczygielska, Magdalena Mrózek, Ryszard Uziębło, Andrzej Rojek oraz Paweł Kończak. Poziom  przygotowania uczestników  był bardzo wysoki. Mimo lekkiej tremy wszyscy wykonawcy spisali się świetnie przed liczną publicznością, wykazując nieprzeciętny talent. Jury miało bardzo trudny wybór, ale doceniło talent  i starania uczestników. Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali:
talent w kategorii plastycznej to Julia Sobieraj ze SP nr 13,
Karol Ożóg ze SP nr 9 to największy talent w kategorii  fotografia,
w kategorii twórczości własnej została doceniona Sandra Motyka ze SP 9,
mistrzem recytacji został  Krzysztof Domański ze SP nr 1
SP11 reprezentowała Maja Adamiak, która zdobyła tytuł w kategorii wokalnej,
swoją grą na instrumencie zachwycił nie tylko członków komisji, ale również wszystkich zgromadzonych  Szymon Kwiecień ze SP nr 2,
najlepszy  w tańcu okazał się  Zespół Taneczny ze SP nr 9.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki, a zwycięzcy  statuetki. W trakcie Gali panowała atmosfera kulturalnego współzawodnictwa oraz czuć było radość płynącą ze śpiewu, pląsów i deklamacji.
Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za udział, a nagrodzonym uczniom gratulujemy.