"I can, I know"

W dniu 20.06.2013 w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego dla klas III zatytułowany „I can, I know”, którego organizatorami były nauczycielki języka angielskiego pani Iwona Ambroszczyk oraz pani Małgorzata Pater. Konkurs miał na celu m. in.: popularyzację języka angielskiego wśród uczniów, pogłębianie ich motywacji do nauki języka obcego poprzez wspólną zabawę i zdrową rywalizację oraz umożliwienie uczniom wykazania się wiedzą szkolną i pozaszkolną z zakresu znajomości słownictwa i prostych struktur gramatycznych.
Do konkursu, oprócz naszej szkoły, zgłosiły się trzyosobowe drużyny z SP6, SP9 i SP12. Pierwsze zadanie polegało na zespołowym rozwiązaniu testu gramatyczno-leksykalnego. Następnie uczestnicy drużyn prezentowali się indywidualnie. Posługując się językiem angielskim przedstawiali się, opowiadali o swoich zainteresowaniach i ulubionych rzeczach. Ostatnią konkurencją był konkurs piosenki, w którym przedstawiciele drużyn lub całe drużyny śpiewały wybraną przez siebie i wcześniej przygotowaną piosenkę. Wszystkie zespoły były świetnie przygotowane i wykazały się bardzo dobrą znajomością języka angielskiego. Jury, w skład którego wchodzili nauczyciele – opiekunowie drużyn, przyznało I miejsce drużynie z SP12 w składzie: Jakub Barański, Marcel Kustra i Paweł Olszewski,  II miejsce drużynie z SP9 w składzie: Maria Dziemba, Zofia Mazur orazAlbert Wasilewski. Trzecie miejsce równorzędnie zajęły drużyny z SP1 (Natalia Górska, Weronika Zielińska i Marcin Walendzik) i SP6 (Marek Samsonowski, Klaudia Wybraniec i Aleksandra Kasperska. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez organizatorów konkursu.
Był to pierwszy konkurs tego typu, a jego forma podobała się uczestnikom, którzy świetnie się bawili. Mamy nadzieję, że za rok odbędzie się kolejna edycja z udziałem większej ilości drużyn.