Harcerskie 90-lecie

12-13 marca 2016 r. Drużyna Harcerska im. Mariana Langiewicza świętowała swoje 90-lecie. Utworzona została 1 stycznia 1925 roku z podziału I Drużyny im ks. Stanisława Brzóski. Część uroczystości odbyła się na terenie naszej szkoły.  W sali gimnastycznej doszło do spotkania  kilku pokoleń harcerzy. Honorowym gościem był długoletni, ogromnie zasłużony drużynowy hm. Stefan Derlatka. Obecnym drużynowym jest pwd. Paweł Lesiak, absolwent naszej szkoły. Uroczystość przebiegała w wyjątkowej atmosferze. Były piosenki,  okolicznościowe przemówienia, życzenia od zaproszonych gości, oryginalne prezenty. Na zakończenie nadszedł czas na jubileuszowy tort. Uroczystą zbiórkę zakończyło wspólne odśpiewanie pieśni „Bratnie Słowo”. oraz tradycyjnej harcerskiej „Iskierki”. Wszyscy chętni zostali na nocne biwakowanie w naszej szkole.