Głośne czytanie

"Wielu ma rywalów książka w naszych czasach
- i przez to właśnie może staje się niemodna.
Radio, telewizja, kino - lwią część zabrały te wynalazki z uroku książki!
Jednej rzeczy nie mogą zabrać: jej ciszy, jej milczenia.
Milczenie książki jest tym elementem, który na nas najwyraźniej działa.
Milczenie to - to czara, którą możemy napełnić własną treścią, własną wyobraźnią.
Kino, telewizja narzucają nam obraz, nie pozwalają go uzupełnić na swój sposób.
Książka utwierdza naszą indywidualność,
wybrania naszą osobowość przed atakiem wszystkiego,
co brutalne, napastliwe w naszej dzisiejszej kulturze."

Jarosław Iwaszkiewicz
W dniu 22 grudnia uczniowie klasy Vb zaprosili grupę swoich młodszych kolegów z klasy O b do swojej sali, aby tam przeczytać im bajkę o Kubusiu Puchatku i jego przyjaciołach. Czytanie poparte było prezentacją multimedialną, dzięki której dzieci mogły rozpoznawać poszczególnych bohaterów. Po wspólnej lekturze narratorzy przeprowadzili krótki konkurs sprawdzający zapamiętanie bajki a nagrodą były słodycze. Dzieci bardzo uważnie wysłuchały przygód Kubusia Puchatka o czym świadczyły ich odpowiedzi na pytania konkursowe. Mamy nadzieję, że „zerówkowicze” już wkrótce sami przeczytają kolejne przygody Kubusia.
Obsada:
Kubuś Puchatek: Kacper Robaczkiewicz