Festyn "Od Prasłowian do Polaków"

9 września uczniowie klas IV-VI oraz maluchy z klas ”0” uczestniczyli w VI Festynie historyczno-edukacyjnym „Od Prasłowian do Polaków”, który odbył się na terenie Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. Impreza realizowana była w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2013 pod hasłem „Nie od razu Polskę zbudowano”.
Tematem  przewodnim  festynu były obchody 150 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. Uczniowie mieli okazję poznać: warsztat drukarski, tkacki, ceramiczny, stolarski oraz wiele innych. Atrakcji nie brakowało. Chętni mogli samodzielnie obsługiwać prasę drukarską oraz spróbować swoich sił w pisaniu gęsim piórem. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stanowiska kuchni powstańczej, gdzie można było samodzielnie ulepić i upiec nad ogniem podpłomyki, a od zielarki dowiedzieć się o leczniczych właściwościach ziół oraz spróbować przygotowanego naparu.