Epoka kamienia na żywo

W dniu 23 maja 2014 klasy pierwsze wraz z wychowawczyniami panią Gabrielą Anyst i panią Magdaleną Lach- Zwierz, wybrały się w bardzo ciekawą podróż. Jej początek miał miejsce na Dworcu Kolejowym skąd dzieci udały się pociągiem do Wąchocka. Tam zjadły zdrowe śniadanie na świeżym powietrzu i przeniosły się w czasy prehistoryczne za sprawą Pikniku Archeologicznego Rydno. Dzieci brały udział w ciekawych pogadankach i warsztatach. Wytwarzały glinę, smażyły jajka przy ognisku, tkały, strzelały z łuku, a nawet próbowały wykrzesać ogień. Obejrzały tez bajkę z cyklu „ Było sobie życie...” w kinie polowym. Po udanej nauce i zabawie pierwszaki, wychowawczynie i towarzyszący im rodzice udali się pieszo w drogę powrotną. Mimo upału i bolących nóg wszyscy sprostali zadaniu i zmęczeni lecz zadowoleni wrócili do domów.