Dzień Życzliwości

21 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Uczniowie klas III realizując projekt edukacyjny „Dzień Życzliwości – jak być dobrym dla drugiego człowieka” włączyli się w akcję pisania listów do chorych dzieci. Celem akcji jest, aby każde chore dziecko, które dołączy do "Marzycielskiej Poczty" otrzymało moc wsparcia w postaci kartek i listów. W tym roku trzecioklasiści przygotowywali się do święta od 15 listopada: piątek - „Jak Cię widzą, tak Cię piszą” – zapoznali się z alfabetem Dobrych Manier oraz zaprojektowali „Order Życzliwości”, poniedziałek to spotkanie z książką „Bon czy ton. Savoir – vivre dla dzieci”. Wtorek „Mój język świadczy o mnie” - przygotowanie Drzewka Życzliwości, środa „Dzień Uśmiechu” wspólne zabawy i wybranie najżyczliwszego ucznia    w klasie oraz przygotowanie kartek dla chorej Nikolki, nowej koleżanki z Marzycielskiej Poczty. 21.11 – czwartek „Dzień Życzliwości” – tego dnia wszyscy przyszli do szkoły ubrani na żółto i wyruszyli w miasto wręczając przechodniom „uśmiechnięte buźki” z przepisem na same radosne chwile każdego dzień. Ostatnim punktem była wizyta na poczcie i wysłanie paczki z listami i upominkami dla Nikoli. Do pisania listów włączyli się również rodzice naszych uczniów. Przeprowadzone działania przekonały dzieci do tego, że życzliwość jest jedyną rzeczą, która się mnoży, jeśli się nią dzielimy, a do tego jest tak przyjemna dla każdej z obu stron. Wszyscy mamy nadzieję, że listy i życzenia sprawią radość nowej koleżance i innym chorym dzieciom, wywołają uśmiech na ich twarzach.