Dzień Ziemi

Światowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto świata, obchodzone od 1970 roku. Obchody organizowane są od Singapuru do Rzymu i od Alaski po Australię. Z tej okazji w naszej szkole najmłodsze dzieci – uczniowie klasy 0a i 0b zaprosiły swoich starszych kolegów i koleżanki w magiczną podróż do zaczarowanego lasu. Opowiadana przez dzieci historia była skargą i apelem zwierząt o pozytywne, proekologiczne zachowania ludzi. Nie zabrakło też piosenek o tematyce ekologicznej oraz układów tanecznych wykonanych przez najmłodszych.

Obchody Dnia Ziemi pomogły dostrzec piękno naszej planety i uwrażliwiły uczniów na problemy środowiska przyrodniczego oraz wdrażały do aktywnej postawy na rzecz ochrony przyrody.