"Dzień z historią"

25.10.2017 roku był w naszej szkole „Dniem z historią”, z racji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości. Szkoła została udekorowana biało-czerwonymi balonami i chorągiewkami. Na drzwiach sal zostały naklejone kartki z datami, postaciami i wydarzeniami z okresu odzyskania niepodległości. Uczniowie przygotowali wystawy tematyczne: „Albumy o naszej Ojczyźnie”, „Przewodniki po Starachowicach” oraz makiety osady w Biskupinie.  Siódmoklasista Krzysztof Domański zaprezentował zgromadzone przez siebie pamiątki z czasów II wojny światowej i z czasów PRL. Uczniowie mieli okazję pochwalenia się przed swoimi rodzicami, którzy oglądali prace dzieci. Mogli też sprawdzić swoją wiedzę z historii Polski na specjalnie przygotowanych stoiskach. Pytania ze średniowiecza zadawał król i królowa. Ci którzy lubią rozwiązywać krzyżówki, mogli sprawdzić swoją wiedzę na stoisku krzyżówkowym, przygotowanym tematycznie dla poszczególnych klas. Pozostali mogli odpowiadać na pytania, rozwiązywać rebusy i zagadki. Wszyscy, którzy odpowiadali poprawnie otrzymywali nagrody, specjalnym uznaniem cieszyły się te które dawały dodatkowe nieprzygotowanie z przedmiotów, czy „dzień bez pytania”. Dla rodziców i dziadków naszych uczniów została też zaprezentowana wystawa opracowana przez Towarzystwo Przyjaciół Starachowic pt. "Produkowaliśmy armaty”.