Dzień Polszczyzny

21 lutego z okazji Międzynarodowego Dnia Języków Ojczystych obchodzony był w naszej szkole Dzień Polszczyzny.  Tego dnia na lekcjach języka polskiego uczniowie  klas IV-VI brali udział w  grach  i zabawach  językowych.  Wesoło brzmiały  wykonania  piosenki pt. „Ucz się polskiego” do słów Agnieszki Osieckiej  według  własnych  aranżacji. Na przerwach każdy mógł sprawdzić się w czytaniu niełatwych „łamańców językowych”. Każde poprawnie wymówione zdanie nagradzano cukierkami. Uczniowie przygotowali również piękne plakaty zachęcające do nauki języka polskiego. Można je było podziwiać na wystawie przy sali nr 6. Na zakończenie dnia rozstrzygnięto konkurs na polskie odpowiedniki znanych angielskich nazw urządzeń elektronicznych. Najciekawsze propozycje nagrodzono .
Wśród nich były m.in.
e-book - czytoplik, gadająca książka, książka dla leniwych
pendrive - pamięciopis, pobieracz
smarfon - bystrofon, dotykafon
laptop - płaskoekran klawiszowy, automat wiadomości
tablet - płaskomp, ekranopis.
Pomysłodawczyniami dnia były polonistki: Klaudia Smyk i Ewa Maj –Czerwińska.