Dzień Patrona Szkoły

29.10.2013r.  obchodziliśmy uroczyście dzień naszego Patrona - Jana Kochanowskiego. Ubrani na galowo uczniowie w pierwszej części obchodów uczestniczyli w turnieju o Puchar Jana Kochanowskiego. W klasach 0-III odbył się konkurs plastyczny "Portret Patrona", pokaz mody z epoki Odrodzenia oraz konkurs wiedzy o życiu i twórczości poety. Jury w składzie samego Jana Kochanowskiego, pani wicedyrektor Jadwigi Kicińskiej oraz ks. Łukasza Zielińskiego miało bardzo trudne zadanie. Klasy IV-VI uczestniczyły natomiast w konkursach z wiedzy o poecie z informatyki, matematyki, języka angielskiego, języka niemieckiego oraz historii. W drugiej części odbył się apel, którego specjalnym gościem był pan Andrzej Rojek, Wcielił się on w postać poety i przeniósł uczniów naszej szkoły w lata 1530-1584. Opowiadał o szczęśliwym dzieciństwie, o studiach na słynnej Akademii Krakowskiej i na koniec o spokojnym życiu w majątku Czarnolas i powstaniu tam najsłynniejszych dzieł. Dzięki obecności "Jana Kochanowskiego"  tegoroczne uroczystości nabrały szczególnego charakteru.
Całość podsumował pan dyrektor Jan Kuciapski oraz wręczył Puchary. Dla klas 0-III jury postanowiło przyznać puchar przechodni, ponieważ poziom był bardzo wyrównany. W klasach starszych bezkonkurencyjna okazała się klasa VIb.