Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych ma być wyrazem hołdu za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny dla tych wszystkich, którzy po II wojnie światowej musieli walczyć po raz kolejny o być albo nie być naszej Ojczyzny.
Uczniowie naszej szkoły włączyli się w obchody Święta Żołnierzy Wyklętych. Zaczęliśmy od przygotowania wystawy upamiętniającej „Inkę”, „Witolda” i innych bohaterów podziemia niepodległościowego. Przygotowaliśmy kotyliony i broszurki informujące o Święcie.
Postanowiliśmy podzielić się z mieszkańcami naszego miasta. Wyszliśmy ze szkoły i rozdawaliśmy spotkanym starachowiczanom przygotowane informacje i biało- czerwone balony. Pod tablicą upamiętniającą pomordowanych Żołnierzy Wyklętych przy Kościele Wszystkich Świętych zapaliliśmy znicze i powiedzieliśmy im po cichu „Pamiętamy!...”