Dzień Dziecka w Kurozwękach

Dnia 30.05.2014 roku, z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka, uczniowie klas 0a i 0b wraz z nauczycielkami panią Marzeną Kalisz i panią Bożeną Reszko oraz z rodzicami  udali się  na całodniową wycieczkę do Kurozwęk. Dobre humory i podekscytowanie sprawiło, że podróż minęła maluchom szybko i przyjemnie. Na miejscu czekało wiele atrakcji. W Kurozwękach wycieczka zaczęła się od zwiedzania XIV – wiecznego Pałacu Rodziny Popielów. Wnętrza i piwnice kurozwęckiego Pałacu dzieci zwiedziły z przewodnikiem. Duże wrażenie na chłopcach wywarła Sala Rycerska i ciemny (zupełnie nieoświetlony) fragment wąskiego korytarza znajdującego się w podziemiach. Dziewczynkom podobały się salony oraz Sala Balowa. Zachwycały się także pięknym widokiem na pobliski park z pałacowego tarasu. Niecodzienną atrakcją Kurozwęk jest jedyna w Polsce hodowla bizonów amerykańskich. Liczne stado tych zwierząt dzieci oglądały na łąkach okalających kompleks pałacowy, jadąc wozem o nazwie „safari bizon”. Od pani przewodnik dowiedziały się czym żywią się te zwierzęta, jaki prowadzą tryb życia i kilka ciekawych anegdot z nimi związanych.  Bizony nie były jedynymi zwierzętami, jakie można spotkać w Kurozwękach. Nasi wycieczkowicze chętnie zwiedzili Mini-Zoo, a w nim świnki wietnamskie, strusie, kozy, dziki, osiołki. Następnie dzieci zjadły się pyszną pizzę i po chwili odpoczynku wesoło bawiły się na specjalnym placu zabaw wśród zieleni.  Czas nieubłagalnie upływał i w końcu trzeba było udać się w drogę powrotną. Dla wszystkich był to wspaniały dzień, pełen niezapomnianych wrażeń. Choć pogoda nie była zbyt ładna, to dzieci zadowolone i uśmiechnięte powróciły do domów.