"Dziecko w rodzinie, nadzieje i zagrożenia"

"Podstawową siłą pedagogiczną jest dom rodzinny" W ramach obchodów IX Świętokrzyskich Dni Profilaktyki ,"Dziecko w rodzinie, nadzieje i zagrożenia" w naszej szkole podjęto szereg zadań do wykonania przez wszystkich uczniów. Dzieci z wszystkich klas wykonywały prace na szkolny konkurs plastyczny  "Jak spędzam wolny czas z rodziną". Jury w składzie:  Elżbieta  Drygalak  i Jowita Herman wyłoniło zwycięzców:
W kategorii klas starszych:
I miejsce – Adrian Rakowski kl. Va
II miejsce - Natalia Jagieła kl. IVb i Natalia Mordon kl. IVb
III miejsce - Grzegorz Trawiński kl. Vb
W kategorii klas młodszych:
I miejsce- Małgosia Markowska kl. IIIa
II miejsce- Kasia Cieślik IIb
III miejsce- Julita Potrzeszcz kl. Ia i Natalia Gębura kl.IIb
Wyróżnienia: Kacper Cieciora kl. IIa i Michał Łyżwiński kl. 0b
Z  klasowych  prac plastycznych zorganizowano wystawę na terenie całej szkoły.
Drugim zadaniem było przygotowanie VI Międzyszkolnego Konkursu Plastyczno- Literackiego pod hasłem ,, Kartka  okolicznościowa z okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny”.
Pedagog Wojciech Pociecha i Tomasz Kowalczyk odbyli z klasą VIb wycieczkę rowerową po okolicy na trasie: Starachowice- Lipie- Wąchock- Starachowice.
Kolejnym zadaniem było przygotowanie przez klasy pod kierunkiem wychowawców plakatów ze zdjęciami uczniów pt. ,,Moje dzieciństwo”. Panie: Aneta Trzos i Anna Wiśnios z wykonanych plakatów zorganizowały wystawę. Zdjęcia na plakatach zawierały różne wątki: zarówno humorystyczne jak i ważne wydarzenia z życia dziecka w rodzinie.  Niektóre zdjęcia były bardzo zabawne. Najciekawsze plakaty przygotowały klasy:
I miejsce - kl. IVb i IIa
Wyróżnienia: kl. IIIb i kl. Vb