"Dziadek do orzechów"

Dnia 5 grudnia 2018 r. nasza klasa wybrała się na wycieczkę do Kieleckiego Teatru Tańca na spektakl pt. "Dziadek do orzechów".Spektakl taneczny rozegrano nowatorsko. Opowiada on o Klarze, która otrzymała od Mikołaja lalkę - dziadka do orzechów. Zachwycona prezentem dziewczyna po dniu pełnym emocji, zapada w magiczny sen. Jej pragnienie spotkania miłości sprawia, że dziadek do orzechów przeistacza się w pięknego Młodzieńca. 
Klara we śnie zmuszona jest prowadzić walkę z myszami, Młodzieniec pomaga jej wyjść cało z tej opresji. Razem odbywają przedziwny spacer po odmienionej galerii handlowej. Swoją wędrówkę kończą w kwiaciarni, gdzie Klara zamienia się w białą różę, a Młodzieniec w ogrodnika. 
Jednak sen się kończy, a rzeczywiste pragnienie pozostaje. Cudownie byłoby, gdyby nasze senne marzenia i pragnienia stawały się rzeczywistością.
Autorami choreografii do tego magicznego widowiska są Elżbieta Szlufik-Pańtak i Grzegorz Pańtak. Połączenie muzyki Piotra Czajkowskiego z techniką tańca jazzowego i współczesnego jest nośnikiem ogromnych wartości historycznych i edukacyjnych. 
Niezwykle istotnym atutem produkcji są dla mnie kostiumy i scenografia. 
W spektaklu występują tancerze Kieleckiego Teatru Tańca oraz dzieci i młodzież ze Szkoły Tańca Kieleckiego Teatru Tańca.
Wszystko było dopięte na ostatni guzik. 
Do domu wróciliśmy bez żadnego opóźnienia. 
Serdecznie polecam obejrzenie spektaklu pt. "Dziadek do orzechów"
Maja Wojton