Debata w ramach #ErasmusDays

W dniach 10-12 października 2019 na całym świecie organizowane są spotkania, wystawy oraz debaty w ramach #ErasmusDays, w trakcie których można posłuchać (lub samemu opowiedzieć) o efektach projektów Erasmus+. Z tej okazji czworo uczniów "jedynki”: Amelia Kozdęba i Marcin Szeląg z kl.Va oraz Martyna Jakubowska i Wiktoria Sadrak z kl.VII b, pod opieką pań anglistek, Małgorzaty Pater i Moniki Wierzbickiej, wzięło udział w debacie pt. "Starachowice - nasze miasto" zorganizowanej przez Szkołę Podstawową nr 13.
Uczniowie SP nr 13 pochwalili się makietą idealnego miasta, stworzoną w ramach projektu Erasmus + wraz z niemieckimi partnerami. Następnie odbyła się debata z gośćmi na temat przyszłości naszego miasta. Ekspertami byli zastępcaprezydenta miasta - p. Aneta Nasternak-Kmieć, p. Kamil Stanos - specjalista do spraw projektów europejskich, architekt miasta - p.  Marcin Bednarczyk oraz   dyrektor SP nr 13 p. Sławomir Rymarczyk.
Spotkanie zakończyło się warsztatami architektonicznymi, w trakcie których w grupach międzyszkolnych uczniowie mieli zadanie zaprojektować i wybudować z klocków budynek szkoły.