DBI w klasach 4-8

Już po raz czwarty nasza szkoła wzięła udział w obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI).  DBI to największa akcja na rzecz bezpieczeństwa dzieci w Internecie. Podczas tegorocznych obchodów DBI, chcieliśmy zwrócić uwagę na rolę każdego użytkownika Internetu w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Podczas obchodów DBI szczególnie podkreślaliśmy potencjał Internetu, który dzieci mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami jak również jako formę twórczej rozrywki.
Internet jest kopalnią wiedzy i rozrywki, jednocześnie nie możemy zapominać, że jest też źródłem niebezpieczeństw, dlatego klasy 4a, 5a, 6a, 6b, 7b, 8a i 8b w drugim półroczu br. realizują program Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Zdrowia „Loguj się z głową”. Jego celem jest dostarczenie wiedzy, a także kształtowanie postaw, które sprzyjają bezpiecznemu korzystaniu z Internetu i mediów elektronicznych oraz chronią dzieci i młodzież przed e-uzależnieniami.