Comenius - Podsumowanie konkursów

18.12.2012r.odbyło się uroczyste podsumowanie dwóch konkursów zorganizowanych w ramach realizowanego przez szkołę projektu Comenius LLLP „Przyroda źródłem porozumienia europejskiego”. Chętni uczniowie z klas II-VI mogli zaprezentować swoje zdolności poetyckie i plastyczne, pisząc wiersze o przyrodzie i opracowując logo dla projektu.
Na konkurs poetycki wpłynęło 35 prac w języku polskim i angielskim, a na konkurs plastyczny 20 prac. Wszystkie prace zostały zaprezentowane w formie wystawy w głównym holu szkoły oraz na stronie internetowej szkoły.
W konkursie poetyckim nagrody przyznano w dwóch kategoriach wiekowych: klasy II-III oraz klasy IV-VI.
Autorami najlepszych prac zostali w klasach II –III:

I miejsce: Natalia Górska – kl.3b
II miejsce: Marcin Walendzik – kl.3b
III miejsce: Amelia Pająk – kl.2b oraz Julia Roguska kl.2a
Wyróżnienia przyznano dla: Darii Wróblewskiej z kl.3a, Filipa Nowaka z kl.2b, Dominiki Adamus z kl.2b oraz Aleksandry Dunal z kl.3b.

W kategorii klas IV – VI nagrodzeni uczniowie to:
I miejsce: Alicja  Bojara kl. 4a
II miejsce: Małgorzata Markowska kl.5a
III miejsce: Aleksandra Głowacka kl.6a
Wyróżnienia:
Adam Wiśniewski: kl.4a
Jakub Łygan: kl. 6b
Miłosz Olkowski: kl.5b

Wszystkie wiersze, które wpłynęły na konkurs,  wzbogacone ilustracjami wykonanymi przez ich autorów zostały opublikowane w formie książki zatytułowanej „ Poems about nature”  i zaprezentowane podczas spotkania projektowego na Słowacji.

W konkursie plastycznym to uczniowie, oddając swoje głosy na poszczególne propozycje, wyłonili zwycięzców. I miejsce przypadło w udziale Aleksandrze Głowackiej z klasy 6a, a II miejsce zajęła Natalia Jagieła z klasy 6b. Prace tych uczennic zostaną przesłane do głównego koordynatora jako nasze propozycje na logo dla projektu Comenius.
Zwycięzcom obydwu konkursów gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych zadaniach projektowych.