Ciekawa lekcja w terenie

22 listopada 2018 roku uczniowie klas drugich w ramach innowacji pedagogicznej „Nauczanie przez działanie - zajęcia poza szkolną ławą” udali się na wycieczkę edukacyjną do Gospodarstwa Agroturystycznego „Pytlówka” w Tarczku, gdzie uczestniczyli w ciekawych zajęciach teoretycznych i praktycznych. Cześć teoretyczna dotyczyła m.in. pochodzenia znanych nam warzyw i owoców. Uczniowie dowiedzieli się skąd pochodzą banany, mango, pomarańcze, kiwi, brokuły, ziemniaki i wiele innych. Uczniowie samodzielnie pomalowali farbkami plakatowymi magnesy wykonane z gipsu. Drugoklasiści mieli także możliwość przygotowania kiszonej kapusty począwszy od przygotowania produktów, poprzez szatkowanie, ważenie, skończywszy na umieszczeniu przygotowanej kapusty z marchewką w podpisanych przez siebie słoikach. Uczniowie w ciekawy sposób poszerzyli swoją wiedzę dotyczącą ekologii, rolnictwa oraz hodowli zwierząt. W zabytkowej stodole mogli przenieść się w klimat przedwojennej wsi, zobaczyć wiele przedmiotów i maszyn używanych dawniej w rolnictwie. Pomimo panującego zimna uczniowie ciepło będą wspominać zajęcia w „Pytlówce".