"Chochlik ortograficzny"

8 kwietnia, po raz kolejny, w Szkole Podstawowej nr 6 odbył się „Chochlik Ortograficzny”, konkurs dla uczniów starachowickich szkół podstawowych. W zmaganiach z ortograficznymi wyjątkami i  trudami niełatwej polskiej pisowni  brali udział również nasi uczniowie. Zadaniem wszystkich uczestników konkursu było poprawne napisanie dyktanda.  Uczniowie rywalizowali w dwóch grupach wiekowych: starszej (klasy V i VI) i młodszej (klasy III i IV). Naszą szkołę reprezentowali: Jakub Cieślik, Magdalena Lipka, Kacper Kiciński i Weronika Pastuszka. Nasza młodsza grupa zajęła II miejsce, tuż za drużyną z SP 13. Ponadto Jakub Cieślik zajął III miejsce indywidualnie, a Magdalena Lipka zdobyła wyróżnienie.
 A oto fragment tekstu tegorocznego dyktanda:
„ Włóczyłam się bez celu po wąskich uliczkach ponadstuletniej hiszpańskiej mieściny, w której od niemal ćwierćwiecza mieszkała ciotka Apolonia. Ta nietuzinkowa kobieta była niegdyś hipiską- nosiła podobno przetarte spodnie o nogawkach w kształcie dzwonów, zgrzebne koszule albo przezroczyste tuniki w różnokolorowe kwiaty. Rozpuszczała swe miodowozłote włosy i wplatała w nie chabry oraz kłosy pszenicy lub żyta. Często się zakochiwała i nadużywała słowa „pokój”.”