"Chemia to znaczy magia"

Nasza szkoła od lat promuje rozwój uczniowskich talentów w różnych dziedzinach. Od tego roku szkolnego uczniowie klas VII uczą się chemii. To z ich inicjatywy, w ramach zajęć pozalekcyjnych, rozwijających zdolności uczniów, przygotowano pokazy doświadczeń dla najmłodszych uczniów szkoły - dzieci z klas „O”. Opiekę metodyczną nad projektem sprawowała nauczycielka chemii – pani Anna Kierzkowska. To pod jej okiem młodzież przygotowała ten niecodzienny pokaz, na który składały się doświadczenia o nazwach: „Chemiczny malinowy kisiel”, „Tęcza w szklance”, „Jak powstaje wulkan?”, „Uciekający pieprz”, „Kolorowe mleko”, „Chemiczne jo-jo”, „Cytrynowy wulkan”, „Jak napompować balon?”, „Pasta dla słonia”. Szczególnie to ostatnie doświadczenie podobało się widowni, dlatego powtórzono go jeszcze raz. Na koniec pokazów, zaproszeni goście, pod okiem siódmoklasistów wykonali doświadczenie „Tęcza na talerzu”. Ta wyjątkowa lekcja sprawiła dużo radości zarówno dzieciom z zerówek jak i uczniom prowadzącym pokazy. W planach są już kolejne niespodzianki dla młodszych kolegów.