Chemia dla zainteresowanych

12 marca uczniowie klasy  1b w ramach realizowanego projektu edukacyjnego „Mali badacze – doświadczenia i eksperymenty”  uczestniczyli w warsztatach z chemii w Gimnazjum  nr 2 w Starachowicach, przeprowadzonych przez panią  Wiesławę Derlatkę oraz uczniów klas I i III. Warsztaty miały na celu  podsumowanie bloku tematycznego realizowanego w miesiącu lutym : Wybuchy duże i małe oraz Magnetyczne szaleństwa. Dzieci poznały profesjonalny sprzęt laboratoryjny oraz dowiedziały się, gdzie można spotkać  się z chemią w  ich najbliższym otoczeniu. Widowiskowe eksperymenty takie jak: sztuczna krew, wybuchający wulkan czy chemiczne węże i duszki  to tylko niewielka część niespodzianek jakie na nich czekały. Nasi uczniowie mogli samodzielnie wykonać bezpieczne doświadczenia wyjaśniające prawa chemii.  Chętnie odpowiadali na pytania i sami zadawali mnóstwo pytań. Serdecznie dziękujemy pani  Wiesławie oraz starszym koleżankom i kolegom za przygotowanie ciekawych warsztatów.