Bicie rekordu w RKO

Szesnastego października, w komendzie PSP w Starachowicach, Harcerska Grupa Ratownicza po raz ósmy zorganizowała bicie rekordu w RKO (resuscytacji krążeniowo- oddechowej), gdzie jednocześnie na 21 fantomach wykonywane były działania przez 205 uczniów szkół z powiatu starachowickiego, w tym osoby z naszej szkoły. W biciu rekordu wzięli udział uczniowie klasy VII „A”. Byli to: Wiktoria Bednarska, Hanna Surdy, Amelia Świercz, Julia Kutyła, Maja Drożdżeńska, Julia Kucharczyk, Karol Murzyn, Mateusz Przydatek oraz Aleksander Ćwik. Nie można zapomnieć również o Pani Klaudii Smyk, która wspierała uczniów oraz sama brała udział w biciu rekordu. Dziękujemy!

Data bicia rekordu została przyjęta nieprzypadkowo, gdyż właśnie 16 października obchodzimy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Pomimo długich oraz wyczerpujących ćwiczeń cieszymy się, że wzięliśmy udział w wydarzeniu, które ma na celu popularyzację wiedzy na temat udzielania pierwszej pomocy.

Autor: Wiktoria Bednarska