Bezpieczne ferie zimowe

Ferie zimowe to dla dzieci wymarzony czas zabaw na śniegu i lodzie. Aby jednak przebiegły one szczęśliwie i wszyscy wypoczęci wrócili do swoich obowiązków szkolnych należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa obowiązujących podczas spędzania wolnego czasu. Z takim przesłaniem uczniowie klasy Ia pod opieką wychowawczyni Bożeny Reszko przygotowali i przedstawili dla uczniów klas młodszych apel pt: "Bezpieczne ferie zimowe".
W przedstawieniu artystycznym zachęcali do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu i uprawiania sportów zimowych. Przekazali również wskazówki dotyczące prawidłowego ubierania się w okresie zimowym, a także przestrogi mające na celu uświadomienie zagrożeń wynikających z zabaw w miejscach niedozwolonych.
Tylko umiar, zdrowy rozsądek i ostrożność pozwolą spędzić wolny czas ferii zimowych bezpiecznie.