„Bezpieczna Zima 2020 – Kruchy Lód”

Jak co roku przed feriami, w starachowickich szkołach podstawowych organizowany jest cykl spotkań z uczniami na temat zasad bezpiecznego zachowania podczas zabaw zimowych, szczególnie w rejonach zamarzniętych zbiorników wodnych. W naszej szkole takie spotkanie odbyło się 23.01. 2020 r. Organizatorami akcji „Bezpieczna Zima 2020 - Kruchy lód” byli: Klub Płetwonurków LOK "KALMAR", Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Starachowicach, przy współpracy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Straży Miejskiej, Komendy Powiatowej Policji, Komendy Powiatowej i Państwowej Straży Pożarnej. Uczniowie klas 0-III wysłuchali zasad bezpiecznego zachowania się podczas zabaw zimowych, szczególnie w rejonach zamarzniętych zbiorników wodnych. Obejrzeli pokazy sprzętu ratowniczego oraz instruktaż udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.