"Bajkowe Jasełka"

"Nad stajenką gwiazdka świeci. Do stajenki idą dzieci. Idą dzieci w równych rządkach, niosą dary dla dzieciątka".
Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen magii i radości. To także czas refleksji i serdecznych spotkań w gronie najbliższych. Szczególną radość w tym okresie przeżywają najmłodsi. By wprowadzić w nastrój świąteczny uczniowie z klasy 0a i 0b w ramach realizowanego programu "Książka moim przyjacielem" przygotowały niespodziankę dla najbliższych. W miłej i rodzinnej atmosferze spędzili środowe, przedświąteczne popołudnie  przedstawiając "Bajkowe Jasełka", w których Świętą Rodzinę odwiedziły aniołki, pasterze, Trzej Królowie oraz bohaterowie znanych bajek niosąc dary dla Dzieciątka. Jak się okazało zarówno Smerfetka, Czerwony Kapturek, Calineczka a także Pinokio kochają święta. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, na które zaprosili swoich rodziców, rodzeństwo, dziadków, Dyrekcję oraz panią Ewę Płusę. Wspólny śpiew kolęd przy akompaniamencie pana pedagoga - Wojciecha Pociechy wprowadził wszystkich w uroczystą atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
  Maluchy włożyły wiele serca w przygotowanie swojego pierwszego występu. Widzowie nagrodzili ich gromkimi brawami. Na zakończenie spotkania dyrektor Jan Kuciapski życzył wszystkim zdrowych i spokojnych świąt, spędzonych w rodzinnej atmosferze oraz pomyślności w Nowym Roku.
  Po występie odbył się kiermasz bożonarodzeniowy. Można było na nim nabyć stroiki i ozdoby świąteczne, które dzieci wykonały na warsztatach w szkole oraz w domu wspólnie z rodzicami.