"Bajki znane i lubiane"

W naszej szkole realizujemy projekt edukacyjny, wspomagający edukację czytelniczą pod hasłem „Bajki znane i lubiane”. W dniu 31 stycznia 2012r. uczniowie klas „O” gościli panią Małgorzatę Szlęzak, wiceprezydent Starachowic d.s. społecznych. Pani wiceprezydent włączyła się w realizację projektu. Uczniowie z uwagą wysłuchali pięknie  przeczytanej przez nią baśni Hansa Christiana Andersena pt. „Księżniczka na ziarnku grochu”. Dla swego gościa maluchy przygotowały pod kierunkiem wychowawczyń: p. Bożeny Reszko, p. Marzeny Kalisz i p. Aliny Gliny niespodziankę, a mianowicie program artystyczny, w którym wykazały się znajomością wielu bajek i baśni. Dla naszych najmłodszych uczniów bajki i baśnie są bardzo ważne. Z dużym zaangażowaniem przygotowują programy artystyczne, uczestniczą w konkursach. Niekiedy same układają bajki i wykonują do nich niepowtarzalne ilustracje. Dużą radość sprawia im słuchanie bajek i baśni, czytanych przez ich wychowawczynie, rodziców, dziadków, panią bibliotekarkę Elżbietę Drygalak, starszych uczniów oraz wspaniałych gości. Czytanie jest bowiem dużo ważniejsze i  rozwijające niż oglądanie pełnych przemocy bajek oraz granie w gry komputerowe.