28 Finał WOŚP

"28 finał WOŚP łączy nas ze wszystkimi ludźmi dobrej woli na całym świecie. Ten nieprawdopodobnie piękny i radosny dzień czyni nas lepszymi dla siebie i dla innych. Zrób wszystko, abyś przeżył go najwspanialej i pokazał innym, że idea wolontariatu pomaga lepiej żyć".
Tegoroczny Finał WOŚP Jerzego Owsiaka pod hasłem „Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej” już za nami.Tak jak w poprzednich latach, po raz kolejny przyłączyliśmy się do tej ogólnopolskiej akcji. W dniach 10 – 11 stycznia zbieraliśmy pieniądze w naszej szkole. Dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców i nauczycieli  udało nam się zebrać 886 złotych i 47 groszy, którymi zasililiśmy konto WOŚP. W naszej szkole zbiórkę pieniędzy przeprowadzili Wiktoria Sadrak, Bartosz Gawlik, Martyna Jakubowska i Przemysław Nowak (członkowie Szkolnego Koła PCK i Samorządu Uczniowskiego) wraz z opiekunem panią Agnieszką Krupą. Ponadto 24 uczniów naszej szkoły jako wolontariusze w dniu 12 stycznia zbierało pieniądze również na ulicach Starachowic. Ich nieodłącznym atrybutem były: kolorowa puszka, identyfikator, czerwone serduszka – naklejki oraz inni wolontariusze (dla bezpieczeństwa). W tym roku po raz pierwszy dołączyliśmy do grona reporterów TVN, zamieszczając swoje zdjęcia na stronie kontakt24.tvn24.pl/#wośpwtvn24 oraz na „Wielkiej Mapie Orkiestrowych Serc”.