101 rocznica odzyskania niepodległości

W piątek, 8 listopada nasza szkoła uroczyście obchodziła 101 rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Uczniowie i nauczyciele wspólnie świętowali ten szczególny i radosny dzień dla naszego kraju. 11listopada to ważna data dla każdego Polaka. Tego dnia upamiętniamy i czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy.
Jednym z najważniejszych punktów uroczystości było wspólne odśpiewanie hymnu narodowego. Cała społeczność szkoły przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji: „Szkoła do hymnu”, by wspólnie z milionami uczniów w całej Polsce, a także poza jej granicami, punktualnie o 11.11 odśpiewać 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”.
Uczniowie z pomocą nauczyciela przygotowali podniosłą i wzruszającą uroczystość, podczas której wybrzmiały piękne polskie utwory muzyczne mówiące o tym, czym dla każdego z nas jest ojczyzna, o pięknie naszego kraju, a także przypominające jego burzliwą historię i walkę Polaków o odzyskanie upragnionej wolności.
Uczniowie klasy 8b: Dominika Mazur, Bartosz Wawrowski i Przemysław Nowak pełnili rolę narratorów. Wprowadzali zgromadzonych na uroczystości w kontekst historyczny treści zawartych w prezentowanych utworach muzycznych. Na koniec wysłuchaliśmy patriotycznego przesłania do młodego pokolenia od generała Zbigniewa Ścibora-Rylskiego.
 Uroczystość przygotowała Małgorzata Mirkowska przy pomocy Tomasza Kowalczyka (nagłośnienie) oraz Aleksandrowi Ćwikowi z kl. 7a (obróbka informatyczna prezentowanych treści multimedialnych).